poniedziałek, 22 października 2012

Rozwój technologii informacyjnej


W ostatnich latach notuje się gwałtowny wzrost użycia komputerów. Wykorzystywane są one niemal w każdej dziedzinie a możliwości, jakie daje dodatkowo Internet czynią obecne społeczeństwo bardziej „informacyjne” niż kiedyś. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez komputera, czy też Internetu.

Komputer to podstawowe narzędzie pracy. Nie jest skomplikowany w obsłudze, dostęp do niego posiadają zarówno dorośli jak i młodzi ludzie, bez względu na wiek, płeć. Urządzenie można wykorzystać do gromadzenia, analizy danych. Sprawę znacznie ułatwiają różne programy, każdy przeznaczony do odpowiedniej funkcji.
Stosowanie multimedialnych form choćby w nauczaniu szkolnym powoduje wiele korzyści. Wpływa na lepsze zrozumienie omawianego zagadnienia, czyni lekcję zdecydowanie ciekawszą, można oszczędzić czas. Osiągnięcia z dziedzinie informatyki pozwoliły również na uruchomienie bankowości elektronicznej. Jest ona bardzo przydatna szczególnie dla dobrze prosperujących firm, przydaje się również dla zwykłych osób. Użytkownik Internetu może dokonywać prostych płatności albo innych operacji w sieci. Założenie konta bankowego czy zakupy przez Internet stały się dziś bardzo powszechne.  Za pośrednictwem Internetu  ludzie mają możliwość wzajemnego nasza klasa porozumiewania się, komunikacji. Popularne są portale np. facebook, nasza-klasa czy też komunikatory : Skype, GaduGadu.  Każdy z nas codziennie spotyka się z osiągnięciami technologii informacyjnej. Znajdują one zastosowanie w mediach, handlu, przemyśle, nauce, medycynie. W biurach wykorzystuje się oprócz komputera telefony i faksy. Wszelkiego rodzaju sklepy i magazyny bogate są w kasy fiskalne i komputerowe bazy danych. Reklamy, zarówno telewizyjne czy internetowe, są najlepszym przykładem zastosowania informatyki w codziennym życiu. Jest to przecież szeroko dostępne zjawisko obecne w społeczeństwie.
Pamiętajmy, że technologia informacyjne podlega ciągłemu rozwojowi. Jest ona „lokomotywą” światowej gospodarki. Nikt z nas nie potrafi stwierdzić,  jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt lat.

            

            

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz